5 przykładów lamp, które idealnie oświetlą ciemny sufit w przedpokoju

by Sty 21, 2020Artykuły, Lampu sufitowe do przedpokoju0 comments

Przedpokój to miejsce, które trudno jest zaaranżować. Ze wszystkich pomieszczeń, to w nim spędzamy najmniej czasu. Jednocześnie jest on łączem komunikacyjnym, a więc kluczowym punktem mieszkania. Od niego zależy, czy przemieszczanie się w domu będzie łatwe i funkcjonalne, czy wręcz przeciwnie. Warto więc zadbać w nim o dobre oświetlenie. Planowanie światła do naszego korytarza powinniśmy zacząć od sprawdzenia kształtu pomieszczenia. Mając wnętrze zbliżone do kwadratu, wystarczy wybrać jedną lampę o dopasowanej wielkości. Jeśli natomiast przedpokój jest podłużny lub ma nietypowy kształt, zwykle trzeba postawić na więcej punktów świetlnych.

Lampy idealne do przedpokoju kwadratowego

Przedpokój, który ma kształt zbliżony do kwadratu, jest bardzo łatwy w aranżacji, a jednocześnie pozwalający na mniej pomysłów. Jego wielkość bowiem narzuca nam rozwiązania oświetleniowe. Żeby idealnie doświetlić takie pomieszczenie, najlepiej jest wybrać jeden punkt świetlny i umiejscowić go na środku sufitu. Jednak przy większych pomieszczeniach może to nie wystarczyć, wtedy najlepiej sięgnąć po żyrandol.

Plafon najlepszym rozwiązaniem do małego korytarza kwadratowego

Mając niewysoki i niewielki przedpokój, rozwiązanie oświetleniowe jest bardzo łatwe. Wystarczy wybrać plafon pasujący nam do wnętrza i umieścić go na środku pomieszczenia. Oświetli go idealnie, nawet jeśli korytarz nie będzie miał dostępu do żadnego dodatkowego światła. Jeśli do tego dobierzemy odpowiednią żarówkę, zapomnimy, że kiedykolwiek martwiliśmy się o ciemny przedpokój.

Żyrandol idealną lampą do dużego i wysokiego przedpokoju kwadratowego

Projektując oświetlenie do większego albo wyższego pomieszczenia, sprawa jest równie prosta. Do takich przedpokoi najlepiej będzie pasować żyrandol, ma on bowiem dużo punktów świetlnych, które wychodzą z jednego miejsca. Daje to pewność, że światło będzie padało równomiernie na całe wnętrze. W korytarzach wyższych warto postawić na żyrandol klasyczny, taki, jakie kojarzą nam się na przykład z zamkami. Są one bowiem lampami wiszącymi, dzięki czemu punkt świetlny będzie bliżej nas, a co za tym idzie, lepiej doświetli korytarz. W dużych przedpokojach dobrze jest wybrać żyrandole nowoczesne, na przykład typu „pająk”. Daje nam to możliwość dostosowania szerokości lampy do naszego wnętrza.

Lampy idealne do przedpokoju podłużnego

Zwykle w naszych mieszkaniach mamy korytarz wąski i długi. Źle oświetlony, daje wrażenie klaustrofobiczne i nieprzyjazne. Tak jednak wcale nie musi być. Wystarczy zamontować w nim dużo punktów świetlnych lub wybrać pasek LED-owy oświetlający nam całą długość pomieszczenia. Dodatkowo stawiając na żarówki o barwie ciepłej, uzyskamy wnętrze jasne i przytulne.

Rozwiązanie na długie korytarze: reflektory

Najlepszymi lampami do pomieszczeń podłużnych są reflektory na szynie. Zapewniają one bowiem punkty świetlne, które są rozłożone w równych odległościach. Można je łączyć ze sobą niezauważalnie, dzięki temu pasują do każdego korytarza, niezależnie od jego długości. Dodatkowo mają ciekawy i nietypowy styl, który na pewno spodoba się miłośnikom industrializmu i nowoczesności.

Pasek LED-owy – idealne oświetlenie w ciemnym przedpokoju

Dobrze zaaranżowany pasek LED-owy może pasować idealnie do każdego stylu pomieszczenia. Nadaje się on bowiem świetnie do aranżowania go na różne sposoby, a dodatkowo występuje w wielu barwach i kolorach. Najprostszym rozwiązaniem na podłużny korytarz jest zamontowanie go na środku sufitu przez całą jego długość. Zapewnia to idealne oświetlenie, a sam pasek będzie prawdopodobnie niezauważony. Jeśli jednak chcemy spersonalizować nasz korytarz, wystarczy zabawić się formą tego rodzaju oświetlenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na przykład ułożyć go w kształt zygzaka, albo przykleić na ścianie pionowo, poziomo, lub pod kątem. Zapewni to na pewno nietypowy i ciekawy efekt.

Lampy idealne do przedpokoju o nietypowym kształcie

Zdarza się, że korytarz w naszym domu nie jest ani prostokątny, ani kwadratowy. Jeśli ma on kształt owalny, można zastosować rozwiązania proponowanie wcześniej, co jednak kiedy nie jest zbliżony żadnemu podstawowemu kształtowi? Wtedy najłatwiej jest wybrać oświetlenie pozwalające na indywidualne rozmieszczenie każdego punktu świetlnego. Jest to najtrudniejsze w planowaniu, jednak najlepsze do tego typu przedpokoi rozwiązanie.

Oczka sufitowe — najlepsze rozwiązanie w nietypowym korytarzu

Pojedyncze oczka świetlne są idealnym rozwiązaniem do korytarzy nietypowych. Trzeba jednak zaplanować ich rozmieszczenie jeszcze przed remontem, ponieważ późniejsze zmienianie ich położenia będzie się wiązało z niszczeniem sufitu. Mimo to dobrze zaprojektowane mogą oświetlić każdy przedpokój bez problemu. Nie muszą być jedynie na suficie, sprawdzą się też świetnie jako światło dodatkowe na ścianie przy podłodze. Dzięki swojemu designowi są prawie niewidoczne, przez to będą pasowały do każdego stylu.

Bądź na bieżąco

zapisz się już teraz by otrzymywać powiadomienia mailowe,
gdy pojawi się nowy wpis- dowiesz się o tym pierwszy.

Ocena czytelników
[ Wszystkich ocen: 0; Średnia ocena: 0 ]
Copy link