Najlepsze oświetlenie sufitowe do łazienki – trendy na 2022 rok

by Gru 31, 2021Artykuły0 comments

Zaczął się nowy rok, więc pora przyjrzeć się trendom w oświetleniu pomieszczeń, które będą modne w 2022 roku. Mamy nadzieję, że dzięki lekturze niniejszego poradnika zyskają Państwo wiedzę na temat tego, co będzie na topie, jeśli chodzi o oświetlenie do łazienek. Skupimy się dziś na analizie modnych lamp sufitowych, które powinny zagościć w naszych łazienkach. Czym kierować się podczas ich wyboru i jakie modele będą modne w nadchodzącym roku? Zapraszamy do lektury naszego poradnika na 2022 rok.

Taśmy LED jako źródło nastrojowego oświetlenia do łazienki

W 2022 roku nie będzie mogło zabraknąć w żadnej łazience taśmy LED. Jednak ich zastosowanie będzie systematycznie rosło. Znajdziemy je już nie tylko w charakterze oświetlenia lustra, ale również w wielu innych formach. Przykładem zastosowania taśm LED w łazienkach w nadchodzącym roku będzie wykorzystanie ich do oświetlenia podszafkowego, oświetlenie szuflad, półek czy nawet podłogi. Taśmami LED, oczywiście wodoodpornymi, możemy podświetlić sobie prysznic lub wannę, a także wszelkie wnęki. Mogą nam również pomóc w wyznaczaniu stref w łazience, szczególnie jeśli ma ona większą powierzchnię. Co ważne w 2022 roku odejdziemy od wyłącznie białego oświetlenia w łazience. Zdecydowanie chętniej będziemy bawić się kolorami, sięgając po wielobarwne taśmy LED z opcją przełączania kolorów pilotem. Dzięki temu będziemy mogli każdorazowo stworzyć inny nastrój w naszej łazience czy dopasować go do upodobań poszczególnych domowników.

Lampy natynkowe do łazienki nowy trend w oświetleniu wnętrz

Lampy natynkowe w łazience do tej pory nie pojawiały się zbyt często w tym pomieszczeniu. A szkoda, ponieważ są one praktycznym rozwiązaniem. Przede wszystkim przeznaczone są one do stosowania we wnętrzach, w których panuje wysoka wilgotność powietrza. Co ważne lampy natynkowe możemy kupić w różnych opcjach kolorystycznych, dzięki czemu dopasujemy je do wyglądu naszej łazienki. Najpopularniejszymi kształtami jeśli chodzi o ten typ lamp, są stożki i prostopadłościany. Są to formy proste i uniwersalne, co daje nam łatwość wpasowania ich w nasze wnętrze. Niewątpliwą zaletą lamp natynkowych stosowanych w łazience jest również łatwość utrzymania ich w czystości. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką. Nie będą również nadmiernie gromadzić kurzu, co jest ważną informację dla osób zmagających się z alergiami.

Oświetlenie sufitowe czerpiące z natury

W 2022 roku bardzo popularne stanie się o oświetlenie sufitowe do łazienki czerpiące z natury. Chodzi tu zarówno o kolorystykę, jak i materiały, z których je wykonano. Tego typu lampy mają najczęściej bardzo delikatną kolorystykę, nawiązującą do barw ziemi. Będziemy więc wybierać sufitowe lampy białe, szare, beżowe czy delikatnie zielone. Jeśli zaś chodzi o materiały, z jakich powinny być wykonane lampy sufitowe do łazienki, to warto sięgnąć po te z drewna, rattanu, wełny, bawełny, lnu, szkła, kryształu, ale też metali. Jeśli nie możemy zdecydować się na jeden z wyżej wymienionych materiałów, warto wybierać takie lampy sufitowe do łazienki, które będą zaprojektowane z wykorzystaniem kilku różnych.

Jakie są zalety takich lamp i skąd rosnąca ich popularność? Przede wszystkim rośnie nasz świadomość ekologiczna. Staramy się dbać o środowisko naturalne i robić co w naszej mocy, by nie produkować zbędnych śmieci. Stąd w trendach na 2022 rok będą naturalne lampy sufitowe do łazienki.

Spoty sufitowe do łazienki – jakie będą modne w 2022 roku?

Najbliższe rok w kwestii spotów sufitowych do łazienki przyniesie modę na geometrię. W naszych mieszkaniach i domach zagoszczą spoty sufitowe, które będą okrągłe, kwadratowe, prostokątne czy trójkątne. Chętnie będziemy wybierać również te o mniej regularnych kształtach. Spoty sufitowe w łazienkach mogą dzięki temu stać się wyjątkową ozdobą wnętrza. Oczywiście zachowają wszelkie swoje zalety i pełną funkcjonalność. 

W 2022 roku modne będą również spoty sufitowe do łazienki w delikatnej kolorystyce, nawiązującej do już wspomnianych wcześniej barw ziemi. Jeśli do tego dodamy naturalne materiały, zyskamy sufitowe lampy łazienkowe zgodne z najnowszymi trendami.

Spoty sufitowe mogą być zarówno wbudowane w podwieszany sufit, jak również być zamontowane po jego zewnętrznej stronie. Obie te metody są równie praktyczne i bezpieczne do stosowania w tym wnętrzu. Nie ma również różnicy pomiędzy łazienkami o różnej wielkości, w każdej sprawdzą się zarówno spoty zewnętrzne jak i wewnętrzne, jeśli mowa o ich sposobie montażu w suficie.

Czy w 2022 roku modne będą halogeny łazienkowe?

Jak najbardziej, w najbliższym czasie modne będą halogeny sufitowe jako forma oświetlenia łazienkowego. Mowa tu nie tylko o halogenach wbudowanych w sufit, ale również te o bardziej klasycznej formie, które można zamontować tuż pod sufitem. Zachęcamy do eksperymentów i zabawy oświetleniem. Łazienka będzie to tego odpowiednim pomieszczeniem.

Bądź na bieżąco

zapisz się już teraz by otrzymywać powiadomienia mailowe,
gdy pojawi się nowy wpis- dowiesz się o tym pierwszy.

Ocena czytelników
[ Wszystkich ocen: 0; Średnia ocena: 0 ]
Copy link
Przeczytaj poprzedni wpis:
Lampy wbudowane czy natynkowe, jak je wykorzystać w różnych wnętrzach?
Lampy natynkowe a wbudowane – które lepiej sprawdzą się w naszym wnętrzu?

Zamknij