Nowy rok, nowy dom – jak urozmaicić wygląd wnętrz zmieniając samo oświetlenie?

by Sty 5, 2023Artykuły0 comments

Nowy rok to doskonała okazja do tego, aby dokonać pewnych modyfikacji w wystroju. Niekoniecznie trzeba od razu wymieniać meble lub przemalowywać ścianę, Jest wiele sposobów na to, aby efektownie wykorzystać nowe lampy w domowych wnętrzach. Nie ma potrzeby przeprowadzania gruntownego i kosztownego remontu w celu uzyskania pożądanych rezultatów. Do zmieniania dotychczasowej aranżacji świetnie sprawdzi się nawet tanie oświetlenie do domu. Wystarczy umiejętnie je dobrać, właściwie rozmieścić. Znaczenie ma barwa światła, jego natężenie.

Zmiana aranżacji przy wykorzystaniu oświetlenia

Za pomocą światła możliwe jest odmienienie wystroju wnętrza i to w bardzo szybki sposób. W sprzedaży znajduje się nowoczesne oświetlenie LED, które pozwala na zmianę zabarwienia światła i natężenia. Wspaniale sprawdza się do dekorowania wnętrz. Można nawet liczyć na różne efekty specjalne, co gwarantuje uzyskanie unikalnej aranżacji. Jeśli ktoś szuka pomysłu na szybką metamorfozę domowych wnętrz, to warto pomyśleć właśnie o wykorzystaniu do tego różnych źródeł światła. Możliwe staje się w ten sposób stworzenie pomieszczenia sprzyjającego relaksowi, pobudzającego kreatywność, motywującego do działania, poprawiającego nastrój, wprowadzającego romantyczny klimat.

Świetną opcją jest montaż nowoczesnego oświetlenia LED RGB z czujnikiem. Umożliwia to zmienienie zabarwienia światła, zgodnie z bieżącymi preferencjami i potrzebami. W ten sposób domowe wnętrza zostaną przygotowane przykładowo na imprezę. Można powiedzieć, że tego typu oświetlenie pozwala na malowanie ścian światłem. Zostanie ono zmienione w dowolnym momencie, a każde przejście zabarwienia będzie płynne. Wszystkim można sterować nawet zdalnie, co przekłada się na ogromną wygodę. Dobranie właściwej kolorystyki stanie się niezwykle łatwe. Oświetlenie LED RGB pozwala na dekorowanie wnętrz, w zależności od okazji. Można zdecydować nawet o współczynniku pastelowości. 

Jak zmienić wnętrze oświetleniem? 

Oświetlenie warto wykorzystać do wyeksponowania ciekawych walorów architektonicznych. Barwa światła ma duży wpływ na wystrój wnętrza. Można oświetlić nawet ozdobne detale i meble. Ma to szczególne znaczenie w przypadku elementów wykonanych ze szkła. Można liczyć na bardzo ciekawy efekt. Duże możliwości zapewnia listwa ledowa, szczególnie model pozwalający na ustawienie dowolnej barwy. Najwięcej opcji do wyboru pojawia się przy białych ścianach. Stanowią one idealne tło, świetnie nadają się do malowania światłem. Znika konieczność sięgania po farbę i przeprowadzania czasochłonnego remontu. 

  • Jeśli komuś zależy na optycznym poszerzeniu pomieszczenia, to warto skierować mocne oświetlenie na dłuższą ścianę.
  • Sufit może zostać efektownie podświetlony przy wykorzystaniu paska LED. Wystarczy zakamuflować go umiejętnie, aby nie zaburzyć estetyki pomieszczenia. Świetnym sposobem na jego wydłużenie staje się montaż jednopoziomowego sufitu podwieszanego. 
  • Pamiętać należy o tym, aby zastosować kilka punktów świetlnych. Znaczenie ma ich właściwe rozmieszczenie. Nie należy przesadzać z ilością światła. 
  • Za pomocą oświetlenia w postaci pionowych pasów można optycznie wydłużyć pokój. Idealnie nadają się do tego oprawy halogenowe i ledy dające światło punktowe na ścianie od góry. 
  • Za sprawą oświetlenia możliwe staje się nawet zmienienie geometrii pomieszczenia. W tym celu należy zamontować światła kierunkowe. Dobrym wyborem będą lampy wykonane z przeźroczystego szkła z żarówkami o ciepłej barwie światła. 

W jaki sposób odmienić wystrój wnętrza przy wykorzystaniu oświetlenia?

Jeżeli pomieszczenie sprawia wrażenie zbyt przestronnego, to można optycznie je pomniejszyć. W tym celu powinno się sięgnąć po świetlówki z zimną barwą światła. Z kolei ciepłe zabarwienie je powiększy. Świetnym sposobem na odmienienie dotychczasowej aranżacji wnętrza będzie wprowadzenie do niego efektownego oświetlenia dekoracyjnego. Można przykładowo wybrać lampę ze sklejki z ażurowym abażurem o ciekawym kształcie, co efektownie rozprasza światło. Lampa z finezyjnymi prześwitami wprowadzi do pomieszczenia przyjemny nastrój. Zawsze można wykorzystać oświetlenie do tego, aby stało się elementem służącym do ożywienia aranżacji. Lampa przykuwająca wzrok kształtem lub kolorem nadaje się do tego idealnie. 

Bardzo efektownie prezentują się także ceramiczne i gipsowe lampy stołowe, szczególnie w postaci rzeźbionej. W przyszłości wystarczy przemalować podstawę, zmienić klosz lub abażur, aby uzyskać zupełnie inny efekt. W nowoczesnych pomieszczeniach można całkowicie zrezygnować z ozdobników i pozostawić nieosłonięte żarówki. We wnętrzach w stylu industrialnym będzie to idealne rozwiązanie. Wystarczy nawet zmiana lokalizacji źródła światła, aby wpłynąć na wystrój wnętrza. Duże możliwości zapewniają lampy podłogowe i stołowe, szczególnie z regulacją. Wystarczy je przenieść do innego miejsca, oświetlić za ich pomocą ozdoby ścienne. Najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w kilka różnych źródeł światła w celu uzyskania rozmaitych efektów. Warto eksperymentować z ustawieniem lamp, odstępami między nimi.

Bądź na bieżąco

zapisz się już teraz by otrzymywać powiadomienia mailowe,
gdy pojawi się nowy wpis- dowiesz się o tym pierwszy.

Ocena czytelników
[ Wszystkich ocen: 0; Średnia ocena: 0 ]
Copy link
Przeczytaj poprzedni wpis:
jaki plafon sufitowy do kawalerki?
Plafon sufitowy – uniwersalne rozwiązanie do kawalerki

Zamknij