Żyrandol vs lampa ze szklanymi kloszami: co w pokoju dziecka oświetli sufit lepiej?

by Lis 20, 2019Artykuły, Lampy sufitowe do pokoju dziecka0 comments

Planując pokój naszego dziecka, zwracamy uwagę na szczegóły, które pominęlibyśmy w każdym innym pomieszczeniu. Sprawdzamy, czy każde rozwiązanie jest bezpieczne i trwałe. Dodatkowo zwykle chcemy, żeby było to najpiękniejsze miejsce w całym naszym domu, dlatego to, czy jest ono w naszym stylu, będzie równie ważne. Dotyczy to także lamp, które są niezbędne w każdym pokoju. Która najlepiej sprawdzi się u naszego malucha, żyrandol czy lampa ze szklanymi kloszami?

Lampy w pokoju dziecka, które są bezpieczne?

Bezpieczeństwo jest podstawą w każdym dziecięcym pokoju. Zabezpieczamy w nim każdy ostry element, unikamy przedmiotów, które łatwo jest zniszczyć. Zwykle jednak nie myślimy o tym, wybierając lampy. Która będzie najlepsza w naszym mieszkaniu? A może obie są tak samo bezpieczne?

Czy żyrandol jest bezpieczną lampą w pokoju dziecka?

Planując żyrandol w pokoju dziecka, musimy mieć pewność, że maluch nie dosięgnie do żadnego z jego elementów. Tego typu lampy, ze względu na ich design, zwykle można powiesić bardzo nisko. Wybierając, na przykład, żyrandol w wersji „pająka”, od nas zależy rozmieszczenie każdego punktu świetlnego. Umieśćmy je więc w miejscach, w których dziecko nie będzie mogło pociągnąć za sznurek, czy żarówkę. Jeśli o to zadbamy, tego typu oświetlenie w pokoju dziecięcym będzie całkowicie bezpieczne.

Szklane klosze a bezpieczeństwo, czy sprawdzą się w dziecięcym pokoju?

Głównym minusem tego typu lampy, są na pewno jej szklane elementy. Zwykle w dziecięcym pokoju staramy się unikać kruchych i niebezpiecznych materiałów, jakim jest na przykład szkło. W tym przypadku nie musimy się jednak martwić. Do tego typu rozwiązań wykorzystuje się technikę hartowania szkła, dzięki czemu jest ono bardzo wytrzymałe, a jeśli się rozbije, drobinki są nieostre i bezpieczne. Jeśli więc chodzi o bezpieczeństwo lampy ze szklanymi kloszami, możemy być spokojni.

Żyrandol czy lampa ze szklanymi kloszami, która jest bardziej funkcjonalna?

Wybierając oświetlenie do każdego pokoju dziecięcego, chcemy, żeby było ono funkcjonalne. Najlepiej jest, kiedy może oświetlić jak najwięcej stref, zarówno wszystkie jednocześnie, jak i tylko wybrane. Która lampa sprawdzi się w tym zadaniu lepiej?

Funkcjonalność żyrandola w pokoju dziecka

Funkcjonalność żyrandola będzie zależała od wyboru jego rodzaju. Możemy postawić na klasyczną wersję, czyli lampę wiszącą z wieloma punktami świetlnymi. Zapewnimy wtedy idealne oświetlenie całego pomieszczenia, ponieważ możemy skierować światło w każdą stronę. Dodatkowo podpinając tylko niektóre żarówki do jednego kontaktu, a całą lampę do drugiego, jesteśmy w stanie zmienić moc światła jednym kliknięciem. To samo możemy zrobić, wybierając nowoczesne rozwiązanie, czyli wspomnianą wcześniej lampę „pająk”. Jednak ta wersja pozwala na powieszenie każdej żarówki przy konkretnej strefie. Dzięki temu możemy najlepiej oświetlić każde miejsce w pokoju dziecięcym.

Czy lampy ze szklanymi kloszami są funkcjonalne w dziecięcym pokoju?

Lampa ze szklanymi kloszami nie wyróżnia się swoją funkcjonalnością na tle innych rozwiązań. Oświetla ona pomieszczenie bardzo dobrze, nie ma jednak takich możliwości jak żyrandol. Jej atutem za to może być fakt, że zwykle tego typu oświetlenie występuje w seriach. O wiele łatwiej jest nam znaleźć szklany klosz przy kinkiecie o takim samym motywie jak przy naszej lampie głównej czy stołowej. Dzięki temu możemy stworzyć spójny pokój dziecięcy o takich samych możliwościach oświetleniowych jak w przypadku żyrandola.

Jaka lampa ma najlepszy design w pokoju dziecka?

„O gustach się nie dyskutuje”, jak wiadomo, każdemu podoba się coś innego. Design oświetlenia to nie jest jednak tylko jego wygląd, a możliwość dostosowania się do różnych stylów i funkcji w pomieszczeniu. Jak w tym przypadku sprawdzą się obie lampy? Która będzie miała lepszy design? Lampa ze szklanymi kloszami czy żyrandol?

Czy design żyrandola pasuje do każdego pokoju dziecięcego?

Opcji przy wyborze żyrandola jest bardzo dużo. Mogą być bardzo stylowe i delikatne, ale też nowoczesne i kolorowe. Stawiając na konkretny styl, możemy wybrać odpowiednią lampę pasującą do każdego pomieszczenia. Z jego pomocą łatwo stworzymy klimat pałacowy, ale możemy też znaleźć żyrandol, który sprawi, że pokój naszego dziecka będzie w wersji nowoczesnej. Design tego typu oświetlenia pozwala więc na różnorodność.

Design lamp ze szklanymi kloszami w pokoju dziecka

Wybierając lampę ze szklanymi kloszami, mamy nieskończone możliwości stylistyczne. Mogą one bowiem występować w każdym stylu i kolorze. Możemy zdecydować się na wersję transparentną lub jednokolorową, ale też nie musimy rezygnować z wzorów. Dzięki metodzie druku na szkle nasze klosze mogą mieć nadrukowaną każdą grafikę, a wersji do wyboru na rynku jest mnóstwo. Mogą pojawić się więc w każdym pomieszczeniu. Dzięki temu na pewno każdy znajdzie idealną lampę ze szklanymi kloszami pasującą do pokoju jego dziecka.

Bądź na bieżąco

zapisz się już teraz by otrzymywać powiadomienia mailowe,
gdy pojawi się nowy wpis- dowiesz się o tym pierwszy.

Ocena czytelników
[ Wszystkich ocen: 0; Średnia ocena: 0 ]
Copy link
Przeczytaj poprzedni wpis:
Oświetlenie lamy sufitowej
Na jakiej wysokości ma wisieć lampa sufitowa? Wyjaśniamy zasady!

Długo wyczekiwany moment nastąpił. Remont zakończył się sukcesem, ściany są już pomalowane, nowe meble stoją na swoim miejscu, a my...

Zamknij